TERROIR TEKOV

Festival vína na Levickom hrade

Čakáme na svoj čas, ako víno.

vstupenky

TERMÍN FESTIVALU

Festival vína Terroir TEKOV, ktorý sa mal konať 9.5.2020 je kvôli vážnej situácii súvisiacej so šírením koronavírusu preložený. O novom termíne Vás budeme včas informovať.

 

ČO MÔŽEM ZAŽIŤ

12 vinárov z Terroir TEKOV predstaví viac ako 100 lokálnych vín. Voľná degustácia.
3 pozvaní kuchári
navaria pre návštevníkov festivalu špeciálne menu.
Kávu z rodinnej Levickej pražiarne Poetry Coffe.
Návštevníci budú môcť ako súčasť festivalu navštíviť aj Expozíciu histórie vinárstva a vinohradníctva v Levickej mestkej pivnici.

LEVICKÝ HRAD

Levický hrad sa nachádza v centre okresného mesta Levice a je k nemu dobrý prístup autom, pešo aj na bicykli. Areál Levického hradu je uzavretý hradbami. Do historického areálu hradu sa vchádza iba hlavnou bránou. Počas festivalu vína Terroir TEKOV budú mať vstup do areálu Levického hradu umožnený iba návštevníci zo vstupenkou na festival vína.

 

LEVICKÁ MESTKÁ PIVNICA

Pivnica sa nachádza pod historickým meštianskym domom z roku 1860 v centre mesta, priamo na Námestí hrdinov. Pivnica je vzdialená od areálu hradu  700 m a cesta z hradu pešo tam trvá približne 8 minút. Návštevníci festivalu si v pivnici môžu pozrieť Expozíciu histórie vinárstva a vinohradníctvaDňa 9.5.2020 bude pivnica pre návštevníkov festivalu otvorená od 12.00 do 19.00 hod. Mapu s vyznačenou cestou k mestkej pivnici dostanú návštevníci na hlavnej bráne.

 

VSTUPENKY

Počet vstupeniek na festival je limitovaný na 555 kusov. Odporúčame vám preto vstupenku rezervovať vopredV ponuke sú dva druhy vstupeniek. Vstupenka DEGUSTÁTOR je pre návštevníkov ktorý chcú degustovať vína a vstupenka DOPROVOD je pre návštevníkov, ktorý z nejakého dôvodu nemôžu degustovať víno, ale chcú sa zúčastniť festivalu. Lístky sa budú predávať aj priamo na hlavnej bráne.

 

VÍNO A JEDLO

Návštevníci zo vstupenkou DEGUSTÁTOR dostanú pohár a budú môcť voľne degustovať všetky vína od všetkých vinárov. Súčasťou ich lístka budú aj dva kupóny v hodnote 5 eur na nákup vína. Ďalej súčasťou lístka DEGUSTÁTOR budú kupóny v hodnote 2 x 5,-Eur na nákup jedla, ktoré budú na festivale pripravovať pozvaní kuchári. Súčasťou lístka DOPROVOD  bude kupón  v hodnote 2 x 5,-Eur na nákup jedla.

 

POZVANÍ KUCHÁRI

Jan ČulíkWine Bar THIR, Tábor (ČR)
Lukáš HeskoAkadémia Trnava, Trnava (SR)
Peter Zahnáš – Pop Up Projekt Zahno, Brno (ČR)

 

DOLEŽITÉ INFORMÁCIE

Cestovanie

Do Levíc môžete pricestovať aj vlakom. Pre degustátorov je to jednoduché a praktické riešenie.

Vlak do Levíc

  • Bratislava – Levice:  1 hod. 43 min.
  • Banská Bystrica – Levice: 1 hod. 40 min. 
  • Košice – Levice: 4 hod. 48 min.  
  • Zvolen – Levice: 1 hod. 11 min.

Ako sa dostanem z vlakovej stanice na hrad

Najrýchlejšie riešenie je cesta taxíkom. Cena: 2 eurá

Parkovanie 

Pokiaľ prídete autom, tak je možné parkovať priamo pod hradom na parkovisku s nespevneným povrchom, ako aj na parkovisku vo vzdialenosti asi 3 minúty peši od hradu, vedľa hradného parku.

Ubytovanie v Leviciach

Zoznam hotelov a penziónov nájdete na stránke https://regiontekov.info

Akú obuv a oblečenie

Podujatie sa uskutoční na nádvorí hradu. Odporúčame preto skôr športovejšiu obuv a pohodlné oblečenie. Nezabudnite si na večer pribaliť aj teplejšie oblečenie. 

Môže sa festivalu zúčastniť osoba mladšia 18 rokov?

Festivalu sa môže zúčastniť osoba mladšia ako 18 rokov, ale len ako doprovod. Víno jej nebude nalievané. 

Partneri podujatia

Ďakujeme za podporu inštitúciam Tekovské múzeum Levice a Mesto Levice.

Festival vína 

Terroir TEKOV

Podujatie je preložené